Následuj své sny

17. listopadu 2015 v 20:09 | Kety |  realita

Má bosá chodidla objímají trsy chladné trávy, zatímco mé uslzené oči se upínají k černé noční obloze, ze které se snášejí jedny z prvních kapek. Ty průzračné slzičky deště dopadají na zem a jejich klapot se ozývá celou němou ulicí. Ani v dnešní večer mě jejich zvuk nedokáže utěšit a mé myšlenky se nadále upínají k faktu, že jsem na vše sama.

Podruhé ve svém krátkém životě jsem nucena se vážně a závazně rozhodovat. Stejně jako před několika lety si i nyní přeji, aby ta lhostejnost druhých pominula. Chtěla bych aspoň trochu falešného zájmu, rad a podpory. Realita je ovšem taková, že se mi dostává buď naprostého nezájmu nebo zcela očividného nepochopení nad mým rozhodnutím (a to je častokrát zpochybňováno, neporozuměno a slovy odůvodněno, že i nuly jako já si mají vybrat něco hodnotnějšího pro život).

Již před mnohými roky jsem měla jasno. Želbohu jsem se vždy na základě milých lidí dostala jinam, mimo MÉ sny. Netuším, zda-li jsem nechtěla v jejich očích klesnout ještě více, nebo jsem byla natolik otupělá a brala si jejich slova vážně a věřila jim. Ať to bylo jakkoliv, vím, že dělám další svoji osudovou chybu. Podřizuji se druhým a uznávám jejich pravdu o tom, že nemám šanci v tomto světě být někým. Mohu se jen bít za svá rozhodnutí, jež nejsou ani trochu správná. Ale nemohu jinak.

Lidé prosím, následujte své sny, nebo zničíte sami sebe.
 


Komentáře

1 ordinary-princess | Web | 18. listopadu 2015 v 18:35 | Reagovat

Jakákoli bolest člověka ničí, nemít sny je ještě horší a vzdát se jich? Největší chyba. Každý by si měl za svými sny jít přes překážky. A ty bys to měla udělat také. Podle mě je to schválně, že je těžké rozhodnutí, podle mě se to prostě má stát, ale jak se rozhodneš, to už bude jen tvá věc. Věřím, že se rozhodneš správně a slzy deště již znova nebudeš potřebovat.

Bude dobře, držím ti palce i když mi ta slova asi nevěříš, zrovna mě, protože jsem totální depresivní idiot, jak říkám. Ale víš co? Usměj se. Podívej se na nebe, hvězdy, měsíc. To je nádhera viď? Usměj se na oblohu.. Jen tak.. :)

2 barlie | Web | 18. listopadu 2015 v 20:07 | Reagovat

Ohohohoho tak teď mám pocit, že ses mi nabourala do hlavy, protože PŘESNĚ tohle si teď myslím já a i něco podobného se děje mě!
Pokud chceš radu od někoho můžeš se klidně zeptat mě jestli chceš protože tenhle pocit, fakt dobře znám.
A máš pravdu.
Kéž by následovat své sny nebylo tak lehký jak se říká.

3 Kety | Web | 20. listopadu 2015 v 17:32 | Reagovat

[1]: Maličkosti jsem si splnila. Ale o své další sny nejsem schopna se rvát, byť si je sebevíc přeji.
A věřím ti tvá slova. Podpora od někoho, kdo prochází těžkými situacemi je pro mě nesmírně cenná. Děkuju! :o)

[2]: Následování vlastních snů není komplikovanou záležitostí, ale hraje tu roli spousta faktorů, díky kterým je ta cesta trnitá, nekonečná a téměř nemožná.
Nechci tě obtěžovat se svými strastmi, Barlie, já o nich stejně nejsem schopna mnoho mluvit, alespoň podrobně ne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama